072-3712086

טיפול בבלוטות רוק בצורת זעיר פולשני

דף הבית כל התחומים
מחלות בבלוטות הרוק הן לא נושא מדובר, אך בהתחשב בעובדה כי גופנו מפריש כליטר וחצי רוק ביממה, יש לו חשיבות עצומה בתפקוד של האדם. מחלות בבלוטות רוק יכולות להיות אבנים, חסימה של צינוריות הרוק, זיהומים ונפיחות. הרוק מכיל אנזימים ומרכיבי חיסון ובכך מסייג לאדם לפרק את המזון. הרוק הוא גורם משמעותי וחשוב בבריאות השיניים והחניכיים והוא מאפשר תנועה חלקה של חלקי הפה ובכך גם יכולת דיבור ובליעה.

מהן המחלות בלוטות הרוק?
הרוק מיוצר בבלוטות הרוק. ישנן 6 בלוטות רוק גדולות -  שתיים נמצאות בצידי הפנים, שתיים מתחת לזווית הלסת ושתיים ברצפת הפה. בנוסף לכך קיימות עוד מאות בלוטות קטנות שמפוזרות בחלל הפה. אחת ממחלות הרוק הנפוצות ביותר היא אבנים, וכ-1.2% מהאוכלוסייה סובלים מהן. 
התפתחות האבן היא איטית מאוד אך כאשר היא גדולה דיה, בכוחה לחסום את צינורית הרוק ולא לאפשר הפרשת רוק תקינה מן הבלוטות. התסמינים לכך הם נפיחות בצדי הפנים או בצוואר העליון. מחלה עיקרית נוספת בבלוטות הרוק היא דלקת כרונית, שעלולה להיגרם בתקופת הילדות מסיבה שאינה ידועה ובשלל מצבים רפואיים אחרים.

כיצד מטפלים?
בעבר, הדרך היחידה לטפל בבעיה בבלוטת הרוק היה לכרות את הבלוטה דרך חתך ניתוחי בצוואר או בפנים. טיפולים אלו סיכנו את עצבי הפנים ואת האסתטיקה. בעשור האחרון הטכנולוגיה הרפואית התקדמה באופן משמעותי וגישת הזעיר פולשני אפשרה פריצת דרך בטיפול בבעיות בבלוטות רוק. 

כיום ניתן לטפל במחלות אלה בגישת זעיר פולשני, בשיטה אנדוסקופית על ידי מצלמה צעירה שמחוברת אל צינורית הרוק, דרך חלל הפה וללא צלקת וסיכונים נוספים. באמצעות הליך זה ניתן להוציא אבנים, להרחיב את הצינור, לשטוף מלחים וחיידקים ואף לרסק את האבנים באמצעות גלי הלם. באמצעות שיטות אלו, 90%-85% מהמטופלים יחלימו ממחלתם או שתסמיניהם ישתפרו משמעותית.
צרו איתנו קשר
לתחום הקודם חזרה לתחום הבא
תודה על פניתכם
קיבלנו את פנייתכם! 
נשוב אלכם בהקדם
צרו איתנו קשר
מאשר דוא"ל
תודה על פניתכם
הודעתך התקבלה במערכת,
נציגינו יחזורו אליכם בהקדם.
צרו
קשר