ראשון לציון - רח' משה לוי 11, בית UMI
smile4youclinic@gmail.com  |  smile4you.clinics  |  +972-
3-620-0074
אסתטיקה דנטלית
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
 
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
שיקום הפה
 
נושא שיקום הפה הוא נושא מאוד רגיש, הן בקרב רופאי שיניים והן בקרב מטופלים מסוגים. נושא זה מרמז על כך שמצב הפה איננו טוב, מסיבות שונות, ולמעשה המטופל סובל מבעיה מורכבת שדורשת טיפול ארוך וממושך, לעיתים על סדרה של טיפולים שונים שגובים זמן ומחיר יקר.

כאשר מדברים על טיפולים שמיועדים לצורך שיקום הפה, לא מדובר רק על עניין אסתטי, אלא הרבה מעבר לכך. למעשה ברוב המקרים מדובר על עניין תפקודי, למשל השלמת שיניים כתוצאה מחבלה או מחלה, השלמת שן שבורה, שתלים ועוד. מדובר על טיפולים שמיועדים לאנשים שעברו תאונות דרכים, חבלות כתוצאה ממכות ופציעות, מחלות, שימוש קיצוני בסמים, מצבים בהם השיניים לא טופלו ראוי לאורך זמן ולמעשה הוזנחו עד כדי כך שאין ברירה אלא לשקם אותם ועוד. אומנם בחלק גדול מהמקרים מדובר על מצב קיצוני, אך רופאי שיניים שמתמחים בשיקום הפה, מכירים מצבים אלה מקרוב.

כאשר הולכים לטיפול שיניים שכולל שיקום הפה, יש לקחת בחשבון שמדובר על תוכנית עבודה ארוכת טווח. היא מתחילה בבחינת המצב, בעזרת צילומים ובדיקה של הרופא את מצב השיניים והלסת, לעיתים במקרי חירום, כמו במקרים של תאונה, ייתכן ולא יהיה צורך בכך, אלא יהיה ניתן להתחיל בביצוע השיקום באופן כמעט מיידי.

לאחר מכן נתחיל בתהליך השיקום. תהליך זה יכול לכלול, טיפולים מקיפים, כולל טיפולי שתלים, שחזורי שיניים, התקנת מבנים, טיפולי שורש, וכן ניתוחים שונים בלסת ובעצמות החניכיים. בסופו של דבר כל הטיפולים אמורים ליצור מצב בו המטופל נהנה ממצב שיניים ברמה גבוהה מבחינה תפקודית ואסתטית. כמו שציינו קודם לכן, מדובר על תהליך שיכול לקחת חודשים רבים, ולעיתים אף שנים, תלוי במצב השיניים. כל הזמן, יהיה צורך בביצוע מעקב באמצעות צילומים ובדיקות שונות, לצד טיפולים שיגרתים (במידה ויש צורך וניתן לבצע) של ניקוי וסתימת חורים.

לפני סיום חשוב להבהיר, טיפולים של שיקום הפה, מתבצעים בדרך כלל על ידי קבוצה רחבה של רופאים ואורתודנטים, לא מדובר ברופא בודד שמבצע הכל. לכן חשוב לשים לב גם מי הצוות שעובד עם הרופא ולא רק מי הרופא.

לסיום, אנחנו רוצים להמליץ לכם על מרפאה שמבצעת טיפולים של שיקום הפה בראשון לציון, מרפאת סמיילי פור יו, מרפאה שכוללת רופאים ומומחים בתחום, שם יכינו עבורכם תוכנית טיפול ארוכת טווח, שתלווה אתכם מתחילת התהליך עד סופו. אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות המרפאה והם ישמחו לתת לכם מידע נוסף ולעזור לכם בהכנת התוכנית. 


מוזמנים לקרוא בנוסף:
שתלים דנטליים