ראשון לציון - רח' משה לוי 11, בית UMI
smile4youclinic@gmail.com  |  smile4you.clinics  |  +972-
3-620-0074
אסתטיקה דנטלית
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
 
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
צילום פנורמי לשיניים
 
לפני כל התחלת טיפול שיניים, יש צורך לבצע צילום שיניים, מדובר על צילום פנורמי שמאפשר לבחון את מצב השן. ככל שהצילום נעשה בצורה מדויקת ומהירה יותר, כך קל יותר לאבחן את הבעיה. רופאים נוהגים לבצע את צילומי שיניים במרפאה שלהם ולא לשלוח את המטופלים שלהם למרפאות חיצוניות לבצע צילומים, כך הם יכולים ליצור תוכנית טיפול באופן מהיר ומיידי ולהתחיל לעבוד על פיו.

הייחוד של צילום פנורמי לשיניים הוא, שמדובר על צילום מהיר שנעשה יישרו על השן או על איזור השיניים. מכניסים סך קטן אל תוך הפה והמצלמה קולטת מבחוץ, מה קורה בתוך הפה. הצילום לוקח מספר שניות ובאמצעות הסך שהוכנס לפה, יכול הרופא לראות מה בדיוק מצב השיניים.

צילום שיניים פנורמי, הוא הכרחי לצורך טיפולי שיניים שונים, כגון, עקירות, סתימות, הכנה לעקירות, התקנת שתלים ושיניים תותבות, איתור שיניים כלואות, ועוד. צילום פנורמי לשיניים למעשה חושף את מבנה הלסת בפני הרופא, חלל הפה, הסינוסים וכן את מבנה השיניים. תוך דקות ספורות הוא יכול לראות מה בדיוק מצב הפה וכיצד לטפל בו.

בשנים האחרונות חל שינוי עצום בתחום זה, כיום נהוג להשתמש בצילום פנורמי לשיניים  אשר מתבצע באופן דיגיטלי, שינוי שאנחנו עדים לו במגוון מצלמות וסגנונות צילום בחוץ, מתבצע גם בצילומי שיניים. הייחוד של צילום דיגיטלי הוא, שמדובר בצילום הרבה יותר מהיר, אך חשוב מכאן, הרבה פחות מסוכן מאחר והוא חושף את המטופל לפחות קרינה מאשר צילום דיגיטאלי כמו שהיה נהוג בעבר. מרבית המרפאות החדישות בוחרות לעבור לצילום פנורמי לשיניים שמתבצע באופן דיגיטלי, מתוך הכרה במהירות הטיפול ובחשיבות שלא לחשוף את המטופל למצבים לא נעימים של קרינה.

יתרון נוסף של צילום דיגיטלי הוא, שמכשיר הצילום יכול לפעול באופן עצמאי, ולהחליט לבד היכן כדי לו לצלם בשביל להשיג זווית צילון טובה יותר. כך הרופא מקבל תוצאות הרבה יותר איכותיות של הצילום.

נקודות שצריך לשים לב אליהן בעת צילום פנורמי לשיניים:
• אפשרות להכניס את הסך בקלות בלי להקשות על השיניים ועל הלסת
• מותר לנשוך את הסך אך יש לוודא שהשיניים לא שוחקות באופן זמן
• יש לוודא שלא זזים במהלך הטיפול, על מנת שלא לפגוע באיכות הצילום

לסיום אנחנו רוצים להזמין אתכם למרפאה סמיילי פור יו, שם תוכלו ליהנות מצילום באופן איכותי וכן מטיפולי שיניים ברמה גבוהה מאוד של טובי הרופאים והמומחים בתחומים נרחבים של טיפולי שיניים. 


מוזמנים לקרוא בנוסף:
רופא שיניים חירום