ראשון לציון - רח' משה לוי 11, בית UMI
smile4youclinic@gmail.com  |  smile4you.clinics  |  +972-
3-620-0074
אסתטיקה דנטלית
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
 
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
עקירות כירורגיות שיני בינה
 
עקירות שיניים הן חלק ממגוון הטיפולים הרחב שמוצע בקליניקות לטיפולי שיניים באופן שוטף. הטיפול מהווה פיתרון יעיל, מהיר ומקובל לבעיות שונות ומגוונות, ולעיתים קרובות מציעה מענה מדויק שחוסך מהמטופלים כאבים רבים לאורך זמן.
הבעיה הנפוצה ביותר עם שיני הבינה, הדורשת עקירה בהליך כירורגי, היא שן כלואה, כלומר שן בינה אשר כיוון צמיחתה ומיקומה במבנה הלסת לא מאפשר לה לבקוע ולפרוץ לתוך חלל הפה בצורה בריאה ונכונה.

תופעה נפוצה זו עלולה לגרום למגוון בעיות, הכוללות כאבים עזים והשפעה על מיקום יתר השיניים דרך הלחץ שהיא יוצרת בניסיונה לבקוע. בעיה נוספת היא בקיעתה של שן עם ריקבון המאיים על בריאות החניכיים ויתר השיניים.

הגילוי והטיפול
בדיקת שיניים סטנדרטית ותקופתית - בגיל בו לרוב מתחילה לבקוע שן הבינה, יכולה לגלות בעיה או להעלות חשדות לבעיה. מעבר לכך, תלונה ממוקדת של כאבים וכיו"ב תוביל לבדיקה בהתבוננות, ובהתאם לממצאים יישלח המטופל לצילום רנטגן אשר יחשוף את נוכחות השן ואת כיוון הצימוח הנוכחי שלה.
השלב הבא הוא פניה לטיפול, אשר יכול לכלול, במקרים שונים, הליכים שונים. במידה והתגלתה שן שממוקמת במאוזן ולא במאונך, וצמיחתה תהווה איום על בריאות הפה והחניכיים, הרי שטיפול בעקירה כירורגית הוא הפיתרון המהיר והפשוט.

במידה והתגלתה שן הממוקמת בזווית מסוימת המאפשרת בקיעה חלקית, ואפילו החלה לבקוע, אך נגועה בזיהום והאזור כולו דלקתי, הרי שטרם ההליך הכירורגי הרופא המטפל יינטה להמליץ על טיפול אנטיביוטי לטיפול בדלקת, וזאת לפני שייגש לביצוע ההליך הכירורגי, בכדי למנוע החמרה של המצב.

יתרונות הטיפול הכירורגי
יתרונותיו של הטיפול הכירורגי מתחילים ביעילותו, שכן טיפול זה מאפשר פיתרון מלא לבעיה שעלולה להחמיר עם טיפולים חלקיים. יתרון שני הוא המהירות שבה מבוצע ההליך, שהוא הליך שגרתי, וכל רופא שיניים מקצועי ומיומן יכול לבצעו.
יתרון נוסף הוא ההחלמה המהירה יחסית, ללא חשש להישנות הבעיה. החיתוך הכירורגי מאפשר לרופא המטפל לוודא כי לא נותרו שאריות של שן באזור המטופל, ובכך להימנע מבעיות בעתיד.

הטיפול כולו נעשה בהרדמה וללא כאבים, ולאחר שבוע ניתן לרוב להסיר את התפרים, שוב, ללא כאב.