ראשון לציון - רח' משה לוי 11, בית UMI
smile4youclinic@gmail.com  |  smile4you.clinics  |  +972-
3-620-0074
אסתטיקה דנטלית
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
 
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
כתר בשיניים בראשון לציון
 
אחד מטיפולי השיניים הנפוצים ביותר, גם בראשון לציון, כולל התאמה והתקנה של כתרים. בשל העובדה שבשנים האחרונות התרבו מאוד טיפולי השתלות השיניים יש מטופלים המבלבלים בין השתלת שן לבין התאמת כתר. בשורות הבאות נסביר מה בעצם עושים בתהליך של התאמת כתר בשיניים בראשון לציון ומדוע מדובר בתהליך חשוב מן מבחינה תפקודית והן מבחינה אסתטית.

מניעת אובדן השן
לפני שנסביר על סוגים שונים של כתרים כגון כתרי מתכת או כתרי חרסינה ראוי לפתוח בהסבר קצר על מהו בעצם כתר בשיניים בראשון לציון ומדוע זה חשוב כל כך. ישנם מקרים רבים שבהם קיים סיכון מוגדל לשן עצמה, לשלמות שלה ולבריאותה כתוצאה מסיבות שונות. סדק, שבר, פגיעה מתמשכת בחניכיים ובעיקר טיפולי שורש או סתימות מרובות יכולים להביא לאובדן של שן שניתן להציל. זהו מצב שונה מעיקרו ממצב שבו אין מנוס מעקירה או מעקירה עם שילוב של השתלת שן.

לפני שיוצרים כתר בשיניים בראשון לציון, דבר חשוב תפקודית ואסתטית, לפני שמחליטים איזה סוג של כתרים בשיניים יתאימו, חשוב לדעת שמדובר בתהליך. בשלב הראשון בוחן הרופא את מצב השן. בשלב השני לוקחים מידות מדויקות ושולחים הזמנה למעבדה. רק בהמשך, לאחר שמקבלים כתר זמני מושלמת העבודה על הכתר הקבוע מהסוג שאותו בוחר המטופל ועליו ממליץ הרופא בהתאם למצב.

סוגים של כתרים
התקנה של כתר בשיניים בראשון לציון יכולה להיות מכמה סוגים עיקריים.

• כתר חרסינה מלא – מצב זה, שמכונה לעיתים גם בשם חרסינה לשיניים, נותן מענה אסתטי משופר ותחושה טבעית.
• כתר חרסינה חלקי – זהו כתר מתכת עם ציפוי של חרסינה – יותר זול אך עם חסרונות משלו.
• כתר מתכת – כיום פחות נפוץ, פחות מסיבות בריאותיות ויותר מסיבות אסתטיות. 


מוזמנים לקרוא בנוסף:
רפואת שיניים בראשון לציון