ראשון לציון - רח' משה לוי 11, בית UMI
smile4youclinic@gmail.com  |  smile4you.clinics  |  +972-
3-620-0074
אסתטיקה דנטלית
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
 
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
טיפול שורש בראשון לציון
 
כאשר חושבים על משמעותו של רופא השיניים בראשון לציון עולות במחשבה אסוציאציות רבות ומגוונות. יש כאלה שחושבים מיד על טיפול שורש בראשון לציון. יש כאלה שחושבים על עקירה שן בינה. יש המקשרים את רופא השיניים עם טיפול חירום ויש שחושבים מיד על יישור שיניים או על ניקוי אבנית.

בשורות הבאות נבקש להתמקד בעיקר באחד הטפולים הנפוצים ביותר בראשון לציון - טיפול שורש בראשון לציון. בין היתר נראה מתי טיפול כזה נחוץ, מהי החשיבות שלו, מדוע לא כדאי לדחות את הטיפול וכיצד ניתן למנוע טיפול מסוג זה.

מענה לבעיה עמוקה
אין ספק שכמו כל טיפול שיניים אחר גם טיפול שורש בראשון לציון יתנהל בצורה שונה בקרב מטופלים שונים, איש איש בהתאם למצבו ולבעייתו. עם זאת, כמעט בכל מקרה של טיפול שורש יהיה מדובר במצב של עששת שחדרה לעומק השן. כאשר העששת עברה את השכבה הראשונה של השן (הזגוגית) ולא ניתן לפתור את הבעיה בסתימה רגילה בלבד, יתבצע הטיפול העמוק יותר – טיפול השורש.
חשוב להבין שלמרות שלא מדובר בטיפול כגון עקירת שן כירורגית, הרי שזהו טיפול חשוב ביותר שנועד למנוע נזק שיכול להחמיר לכדי עקירה. מי שדוחה טיפול מסוג זה עשוי להסתכן בזיהום רציני וכמובן לסבול גם מכאבים קשים ביותר.

למנוע מצבי חירום
חשוב לדעת שמי שמקיים ביקורות תכופות אצל רופא השיניים בהחלט יכול לחסוך טיפולי שורש ולפתור בעיות על ידי טיפול מקומי בעששת. ניקוי עששת וביצוע טיפולי סתימות מקובלים בשלב מוקדם ימנע טיפול שורש בראשון לציון מאוחר יותר. מי שימשיך להזניח מתוך מחשבה שהמצב ישתפר מעצמו רק יסבול ללא צורך ויגיע לבסוף למצב שבו הוא זקוק למענה של טיפול שיניים חירום, מצב לא נעים ולא רצוי. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
הרמת סינוס