ראשון לציון - רח' משה לוי 11, בית UMI
smile4youclinic@gmail.com  |  smile4you.clinics  |  +972-
3-620-0074
אסתטיקה דנטלית
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
 
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
טיפול בנחירות
 
נחירות יכולות להיות הרבה מעבר למטרד לאלו שישנים לידכם, והרבה יותר מתופעה שעלולה להעיר אף אתכם באמצע חלום ושינה עמוקה. נחירות עלולות להעיד על מצבים עמוקים יותר, אשר יכולים לסכן את הסובל מהם ברמות שונות.

ישנן תופעות מינוריות יחסית, אך מטרידות במיוחד, אשר יכולות לכלול עייפות כרונית ואף כאבי ראש. תופעה מורכבת, ואף מסוכנת יותר, הינה דום נשימתי (תסמונת דום נשימה) תופעה שמופיעה אצל קרוב ל6% מהאוכלוסייה. ישנם סוגים שונים ורמות חומרה שונות של תופעה זו של תסמונת דום נשימה, ונצפו מקרים בהם הנשימה מפסיקה לפרקי זמן של עד שתי דקות שלמות, דבר העלול לסכן את הסובלים מנחירות בהרבה יותר מעייפות והתעוררויות, מצב רוח רע או בלבול.

התקן דנטאלי - לטיפול בנחירות
ישנם טיפולים שונים המוצעים לנחירות, כאשר חלקם מציעים פתרון יעיל יותר ופחות. ההתקן הדנטאלי הוא מאותם פתרונות המאפשרים לסובלים מנחירה לקבל מענה יעיל במיוחד, ובמהירות רבה.
ההתקנים הדנטאליים לטיפול בבעיות נחירה בחומרות שונות נמצא בשימוש כבר זמן רב, וכבר בתחילת המאה שעברה הוכנסו לשימוש התקנים שונים. מאז ועד ימינו עבר תחום זה כברת דרך, כאשר ההתקנים הזמינים לסובלים מבעיה זו כיום מתקדמים, נוחים ויעילים הרבה יותר.

הטיפול בנחירות בעזרת התקן דנטאלי מתבצע עם אחד ממספר סוגים של התקנים, כולל כאלו המשולבים במכשירי נשימה CPAP. התקנים אחרים מותאמים באופן אינדיבידואלי למבנה הלסת של כל מטופל ומטופל, וזאת בכדי לבצע את פעולתם בצורה האופטימאלית, כאשר הם מחזיקים את הלסת התחתונה מעט קדימה ממיקומה הטבעי, ובכך, ללא כל מאמץ מצד האדם הישן, נפתח קנה הנשימה בצורה משמעותית, וזרימת אוויר תקנית ובריאה מתאפשרת לאורך כל הלילה.

יתרונות ההתקן הדנטאלי בטיפול בנחירות
ההצלחה של ההתקן הדנטאלי מתחילה בנוחות השימוש בו, וזאת לעומת מכשיר הCPAP המעורר ברבים תחושות קלסטרופוביה, מה גם שמכשיר זה עלול, ואף קורה כי הוא נופל ומתנתק במהלך הלילה.  מעבר לסרבול של הCPAP שמעודד את האוכלוסייה לעבור להתקנים דנטאליים שונים, הרי שמכשיר זה יכול במקרים רבים להוות תחליף יעיל להליכים כירורגיים (בייחוד במקרים של דום נשימתי חריף). 
הנוחות, המחיר, פשטות השימוש והיעילות הגבוהה הופכים את הטיפול בנחירות באמצעות התקן דנטאלי לטיפול הנבחר.