ראשון לציון - רח' משה לוי 11, בית UMI
smile4youclinic@gmail.com  |  smile4you.clinics  |  +972-
3-620-0074
אסתטיקה דנטלית
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
 
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
טיפול בכאבי ראש
 
כאב ראש הינה אחת מהתופעות הנפוצות ביותר. אקוטי או כרוני, רוב בני האדם חווים כאב ראש מעת לעת, וחלק גדול מהסובלים עלול לפתח סימפטומים נלווים. תופעה זו בצורותיה השונות מקבלת כותרות שונות בהתאם לתופעות הנלוות.

מיגרנה, כאב ראש מקבצי (Cluster Headache), ועוד סוגים שונים של כאבי ראש הוגדרו על ידי הרפואה המודרנית, שכן הם מגיעים עם מיקומים שונים, בתדירויות שונות, בדרגות כאב שונות, וכאמור, עם תופעות לוואי שונות. הידע על תופעות אלו מצומצם למדי, אך מגוון הטיפולים הנגישים, שהנפוץ ביותר מביניהם הינו התרופות משככות הכאב, מציע מזור חלקי בלבד לבעיה שאת מקורה קשה לעיתים לזהות.

רפואת שיניים לטיפול בכאבי ראש – יורדים לשורש הבעיה
העובדה כי לא מעט מכאבי הראש באוכלוסייה נובעים מבעיות הקשורות דווקא ללסתות - אינה ידועה מאוד לציבור הרחב. בעולם הרפואה זו עובדה ידועה כי מחלות שונות של פרקי הלסת והשיניים מעוררות כאבי ראש קלים עד עזים, כולל כאבי ראש כרוניים.

עובדה זו נסתרת מרוב הציבור שכן במקרים רבים כאבי ראש שמקורם בשיניים ובלסת אינם מגיעים עם מופעים באזור שורש הבעיה, אלא אך ורק ככאב ראש, כך שכאשר מגיע כבר כאב בלסת או בשיניים, הרי שהפציינט לא עושה את הקישור, ולרוב גם לא יספר לרופא השיניים שלו כי הוא סובל גם מכאבי ראש כרוניים.

אז איך מטפלים?
במידה ואתם סובלים מכאבי ראש כרוניים, ההמלצה היא לגשת, בין היתר, ואולי אף תחילה, לרופא מומחה לסת ושיניים, אשר יוכל לבדוק את המבנה, התנועתיות, והתופעות השונות הקשורות ללסת ולשיניים שלכם, ולזהות האם ישנה סיבה לחשוד כי מקור הכאב הוא באזורים אלו.
בין התופעות הגורמות לכאבי ראש ומקורן באזור הלסת תמצאו הפרעות כגון ברוקסיזם או חריקת שיניים (לילית או במהלך היום), תסמונת מפרק הלסת (TMJ) שרוב הלוקים בה אינם מודעים לכך כלל, ודלקות שונות.

במידה וממצאים חשודים מתגלים, יוכל הרופא להמליץ על המשך טיפול אשר ייגש לשורש הבעיה, ימנע התפתחות של התופעה שהחלה בלסת ועלולה להתפתח, ויוריד את כאבי הראש מעל סדר היום.