ראשון לציון - רח' משה לוי 11, בית UMI
smile4youclinic@gmail.com  |  smile4you.clinics  |  +972-722-796-038
אסתטיקה דנטלית
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
 
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
טיפול אורתודנטי
 
רווח בשיניים יכול להיות חינני מאד ולהוסיף למראה לא מעט, אולם כשהוא נלווה לשיניים עקומות – נוצר מראה שאיננו אסתטי או סימטרי, והוא מצריך פנייה אל המומחים בתחום. טיפול אורתודנטי יכול להיות פתרון מתאים לכל מי שסובל ממקרים של רווח בין השיניים ושל שיניים עקומות, טיפול הכולל במקרים מסוימים ניתוח ליישור שיניים. ניתוח זה מוצע אך ורק על ידי מומחים בתחום האורתודונטיה ועל ידי מרפאות מובילות, כמו smile4you. במרפאות אלו עובדים רופאים מומחים, המנוסים בניתוחים מסוג זה ובהליכים רפואיים נוספים, הנחשבים למורכבים.

מה זה טיפול אורתודנטי
אחד מענפי הרפואה הוא האורתודונטיה. ענף זה מתמקד בטיפול במצבים בלתי תקינים בפנים ובשיניים בפרט, ובמניעה שלהם. האורתודנט המתמחה בכך נדרש לרמת מיומנות גבוהה מאד, ועבודתו כוללת שימוש בכלים מיוחדים כדי להתאים את השיניים ללסתות ולשפתיים. עבודה זו גם מצריכה תכנון מקדים וגם עיצוב נכון, בעזרתו ניתן להשיג את המראה הנדרש. טיפול אורתודנטי כמו ניתוח ליישור שיניים במקרים של רווח בין השיניים ושל שיניים עקומות מתאים למטופלים מבוגרים לרוב, או לבוגרים שסיימו את גדילתם.

טיפול אורתודנטי מתבצע במקרים בהם מבנה הלסתות איננו תקין וכאשר אין אפשרות להיעזר בפתרונות אחרים כמו גשר, למשל, העוזר לשנות את מיקום השיניים. בשלב זה בוחרים בהליך כירורגי, העוזר לתקן את המבנה הגרמי של הלסת, המהווה מקור לבעיה. מטופלים רבים בוחרים לפנות להליך זה, למרות מורכבותו, בשל פגיעה באורח חייהם. מי שסובל משיניים עקומות וממבנה לסת לקוי מתקשה בלעיסה ומתקשה לעיתים גם בנשימה ואפילו בדיבור. לכך נלווים גם לא מעט כאבים ופעמים רבות גם תחושת חוסר נוחות בשל המראה.

האם אפשר להימנע מכך
טיפול אורתודנטי, כשמדובר במבוגרים, הוא בלתי נמנע. אולם כשמדובר בצעירים מאד, הסובלים מרווח בשיניים ומשיניים עקומות, אפשר לבחור בפתרונות אחרים שיכולים לעזור. בחירה באפשרות של גשר, למשל, יכולה לתקן את העיוות או את הליקוי בלסת ולמנוע בעתיד ניתוח לא פשוט. כשמבוגרים יותר, הדבר הוא בלתי נמנע וניתוח כזה הוא הפתרון היחיד שיכול לשפר את המצב ולתקן את מצבן של הלסתות. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
טיפולי יישור שיניים