ראשון לציון - רח' משה לוי 11, בית UMI
smile4youclinic@gmail.com  |  smile4you.clinics  |  +972-
3-620-0074
אסתטיקה דנטלית
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
 
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
השתלות עצם
 
השתלות השיניים התפתחו בשנים האחרונות בצורה ניכרת וזאת על מנת להציע לאדם פיתרון ארוך טווח וראוי. על מנת לבצע השתלות שיניים יש לוודא כי יש מספיק עצם ובמקרה ואין, יש להשתיל כמות מספקת של עצם שתאפשר את ההשתלה. חוסר עצם נובע מסיבות רבות כמו דלקות סביב השן שגרמו לספיגת עצם, חוסר מולד, אובדן שיניים, מחלת חניכיים ועוד. 

מהי השתלת עצם?
השתלת עצם מאפשרת להוסיף עצם היכן שחסר, טרם השתלת השיניים או בו זמנית. את העצם ניתן להפיק ממקור עצמי (גופו של המטופל) או מבנק העצם. ברבים מהמקרים ניתן לראות חוסר עצם באזור השיניים הטוחנות העליונות, מה שנובע מקרבת חלל הפה לסינוס המקסילארי. 

השתלת עצם היא הליך דנטאלי שבאמצעותו ממלאים עצם היכן שחסר על מנת שיהיה בסיס מספק לקליטה של שתלים דנטליים. כאשר יש תמיכה נוספת של עצם בלסת, אחיזת השתלים תתאפשר בצורה טובה יותר, במיוחד במקומות בהם נפח העצם דליל. כמו כן, השתלת העצם מאפשרת צמיחה של עצם חדשה גם מבחינת גובה הרכס וגם מבחינת עובי.

הליך השתלת עצם
את ההשתלה מתחילים בהרדמה של המטופל והכנת האזור להשתלה, שייתכן ותכלול הסרה של עצם בריאה על מנת ליצור משטח אידיאלי להשתלה. את העצם שהוכנה מראש מצמידים בעזרת כלים מיוחדים אל העצם ואז תופרים את החתף שבוצע בחניכיים. במשך מספר שבועות עד חודשים לאחר ההליך, בודקים אם העצם נקלטה ולאחר מכן יהיה ניתן לבצע השתלה של שתלים דנטליים.

מהם היתרונות של השתלת עצם?
אחוז ההצלחה של השתלות עצם גבוה מאוד, אך יש לזכור כי קיימת חשיבות רבה לבצע פרוצדורות אלה על ידי רופא מומחה לכך בעל ניסיון ומיומנות קלינית גבוהה. לאחר ההשתלה העצם בונה את עצמה בין 5-9 חודשים עד שעוברת שחלוף והתבגרות ביולוגית מלאה. לאחר הניתוח קיימת נפיחות וכאבים שניתן לשלוט עליהם במשככי כאבים. ישנה חשיבות לא לעשן לפני ואחרי ההשתלה, מה שנמצא כגורם מרכזי לסיבוכים.