ראשון לציון - רח' משה לוי 11, בית UMI
smile4youclinic@gmail.com  |  smile4you.clinics  |  +972-
3-620-0074
אסתטיקה דנטלית
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
 
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
הרמת סינוס
 
הרמת סינוס היא פרוצדורה ידועה ומוכרת כשיש צורך לבצע השתלות שיניים. מדובר על ניתוח מקדים במהלכו מתבצע עיבוי של העצם בחלל הסינוס, מתוך מטרה שהעצם תוכל לקלוט את השתל בצורה טובה ובטוחה יותר. חשוב להבהיר כבר בתחילת המאמר, שיש מי שקורא לביצוע הרמת סינוס, השתלת עצם, מאחר ולמעשה אנחנו מעבים את העצם באופן מלאכותי, על ידי חומרים סינתטיים.

ישנה אפשרות שמלבד ניתוח הרמת סינוס, ניתן יהיה לגרום לסינוס לגדול בעצמו באמצעות חומרים שונים שמהווים כמין גירוי, כאשר תוך כמה זמן ניתן לבצע את תהליך ההשתלה. הבעיה היא שזה לא תמיד אפשרי, ולכן נכון יותר לבצע תהליך של עיבוי העצם, קרי הרמת סינוס באמצעות ניתוח או טיפול חיצוני.

ישנן שתי דרכים לבצע ניתוח הרמת סינוס, הראשונה היא הרמת סינוס פתוחה, זה מתרחש כשהעצם היא קצרה ואז יש לפתוח כביכול "חור" בעצם ולהחדיר את תחליף העצם מהצד. הדרך השנייה היא באמצעות הרמת סינוס סגורה, במקרה כזה הניתוח מתבצע מחלל הפה ולא מהצד, דרך פתח צר בעצם עצמה, כשבאותו מקום גם נשתיל בהמשך את השתל.

מדובר בניתוח לא מורכב מדי וגם לא בניתוח נדיר, והוא מתקיים בהרדמה מקומית. הניתוח הוא חיוני על מנת שיהיה ניתן לבצע השתלות שיניים אך חשוב להבהיר, לא תמיד הכרחי לקיים את הניתוח, לעיתים אפשרי שלא, כאשר יש מספיק עצם שיכולה לקלוט את השיניים, אך במידה ואין או כאשר הסינוס גדול מדי ומונע החדרת שתלים, אז אין ברירה אלא לקיים ניתוח שכזה.

על מנת לבצע הרמת סינוס, יש לבצע קודם לכן צילומים מקדימים, ובהם ניתוח צילום ct שמאפשר לראות את כל מבנה הפה והלסת, כמו כן תיערך בדיקה מקיפה של מצבו הרפואי של המטופל. דוגמא, מחלות רקע, תרופות ועוד. במידה והמטופל סובל ממחלה כרונית או מסינוסיטיס, אז ייתכן שלא יהיה ניתן לבצע את הניתוח אלא לאחר בדיקות מקיפות אצל הרופאים המטפלים. כמו כן, הניתו לא יבוצע במדיה והמטופלים נוטלים תרופות מסוימות.

לסיום אנחנו רוצים להמליץ לכם על מרפאת סמיילי פור יו שמבצעת בין היתר ניתוח הרמת סינוס, כחלק מתהליך כולל של טיפול השתלות שיניים. הניתוח מתבצע אצל הרופאים המומחים והמובילים בתחום, אחרי תהליך של בניית תוכנית ארוכה, כולל צילומים ובדיקות מקיפות. אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם צוות המרפאה והם יקבעו לכם פגישת היכרות בה תוכלו ללמוד עוד על ניתוח הרמת סינוס. 


מוזמנים לקרוא בנוסף:
הלבנת שיניים