ראשון לציון - רח' משה לוי 11, בית UMI
smile4youclinic@gmail.com  |  smile4you.clinics  |  +972-
3-620-0074
אסתטיקה דנטלית
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
 
בניהול ד"ר ליאון ארדיקיאן
מומחה לכירורגיה פה ולסתות
 
הפרעות של פרקי הלסתות
 
פרקי הלסתות שלנו מעוגנים בשריר החזק ביותר בגוף האדם, ומסיבה טובה מאוד. מפרק הלסת הינו אחד המפרקים הפעילים ביותר, ותנועתו מלווה אותנו לאורך כל היום, ובמקרים מסוימים גם בלילה.

בלעיסה כמו גם בדיבור, ואצל חלקנו אף בנשימה, פרקי הלסתות פעילים ברמות שונות של עוצמה, והשחיקה בעת שימוש לא נכון או בעיה מבנית כלשהי עלולה להיות גבוהה במיוחד. ישנן הפרעות שונות של פרקי הלסתות, וכל אחת דורשת טיפול מתאים בכדי להקל על המצב או לפתור אותו לחלוטין, ובכך לאפשר למטופל ליהנות מעלייה באיכות החיים, ושמירה על מבנה ותפקוד הלסתות שלו גם לאורך שנים רבות.

גורמים לפרעות פרקי הלסתות
ישנם גורמים רבים שעלולים להשפיע על בריאות הלסתות שלנו. הרגלים לא נכונים של שימוש בלסת, מחריקת שינים, דרך לעיסה לא נכונה, לעיסת מסטיק לאורך שנים, והידוק השיניים במצבי לחץ יומיומי הם רק חלק מההרגלים שמאתגרים את המפרק והשרירים בו, ויוצרים נזקים המצטברים לאורך זמן.
טראומה וחבלה ישירה לאזור הלסת יכולים להשפיע על תפקוד הלסת, והכאב מהמכה עלול לגרום לנו לשנות הרגלי לעיסה ושימוש במפרק, דבר שישפיע לאורך זמן על תפקוד הלסת ועלול לייצר כאב ותופעות משניות.

מחלות התוקפות את פרקי הלסתות באופן ישיר יכולות להשפיע על תפקודן, מה גם שמחלת פרקים כללית המתחילה בגוף עלולה להגיע בהשפעתה גם למפרק הלסת.

סימנים ראשוניים וטיפול
אחד הסימנים המשניים הידועים להפרעות במפרק הלסת הינה תופעה ה"קליקים" בעת השימוש במפרק, והיא מלווה לעיתים קרובות, ובעיקר לאחר תקופה כרונית של "קליקים", בקושי לפתוח את הפה, ואף בנעילות של מפרק הלסת.

כאבי ראש, כאבי אוזניים, לחץ וצפצופים באוזניים, וכמובן שכאבים מקומיים בזמן לעיסה או אחריה גם הם עלולים להעיד באופן ישיר על הפרעות שונות בפרקי הלסתות. במקביל זיהוי של שחיקה מהירה של השיניים עלול להעיד על תופעה של חריקות, ביום או בלילה, דבר שמוביל לפגיעה בלסתות ובשיניים כאחד.

באם אתם מזהים אצלכם אחת או יותר מהתופעות הנ"ל ההמלצה הגורפת הינה לגשת בהקדם לרופא שיניים במומחיות פה ולסת, לצורך אבחון וזיהוי התופעה. ישנם מערכי טיפול ברורים וידועים, וניתן לטפל ברוב הבעיות באופן מקיף ומוצלח, לצורך שמירה על הבריאות ועל איכות החיים שלכם.